Öğrenciler Büyükşehir’den müjde bekliyor

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP Grubu, mayıs ayı oturumunda, 10 – 11 – 17 ve 18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) öğrenci ve görevlilerin sınav yerlerine ulaşımında kolaylık sağlamak, BURULAŞ’a bağlı toplu taşı

Öğrenciler Büyükşehir’den müjde bekliyor

SEYİT GÜNDOĞAN

Söz konusu önerge, incelenmesi ve gerekli çalışmalarının yapılması üzere AK Parti, CHP, MHP, DP ve Bağımsız Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edilerek başkanlık makamına havale edildi.  

“İSTANBUL DA BÖYLE BİR KARAR ALMIŞTI”

Büyükşehir Belediyesi Plan-Bütçe Komisyonu üyesi MHP’li Ercan Özel, LYS sınavları için öğrencilerin hem sınav yerlerine ulaşımın kolayca sağlamak, rahat ve huzur içinde sınavlara girmelerine yardımcı olmak için böyle ber karar alınmasını talep ettiklerini belirterek bu kararla aynı zamanda sınavın yapılacağı günlerde trafik yoğunluğunun da azalacağını söyledi. 

Kararın hala alınmadığını ve öğrencilerin Büyükşehir’den müjdeli bir haber beklediğini vurgulayan Özel, “Bu karar, sınav günleri içerisinde öğrenci ve görevlilerin sadece 4-5 saat ulaşımı ücretsiz kullanmaları anlamına geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Mayıs ayında bu yönde bir karar aldı ve İstanbul’da LYS sınavına girecek öğrenci ve görevliler için ulaşım hizmetinin ücretsiz olacağı duyurdu. Yine birkaç ay önce 12 Mart 2017 tarihinde yapılan YGS sınavında İstanbul’la birlikte Van, Malatya, Denizli ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyeleri ulaşım konusunda öğrenci ve görevlilere ücretsiz hizmet vermişti. İBB Meclisi’nde alınan kararın aynısının Bursamızda da uygulanacağını umuyoruz” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X