Öğrencilerden sualtında özgürlük projesi

Uludağ Üniversitesi Sualtı Topluluğu (USAT) tarafından 2004-2011 yılları arasında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Dalmak Özgürlüktür” projesi 8-22 Şubat 2015 tarihleri arasında hayata geçirildi.

Öğrencilerden sualtında özgürlük projesi

Kurulduğu günden bu yana insanlara sualtının güzelliğini, yaşamını ve maviliğini sevdirmek amacıyla ‘Mavi Umutlar’, ‘Sualtı Günleri ‘, ‘Mudanya Bizim Denizimiz’ gibi sosyal sorumluluk projelerine, dalış eğitimlerine ve çeşitli etkinliklere imza atan USAT, bu yıl da  ‘Dalmak Özgürlüktür’ projesini hayata geçirdi. ‘Engellerin, sualtında ortadan kalkacağı ve dalmanın bir özgürlük olduğu’ düşüncelerinden yola çıkarak projeyi hazırlayan USAT öğrencileri,  ‘Dalmak Özgürlüktür 15’ projesi ile engelli gençlerle yüzme ve tüplü dalış çalışmaları yaptı.

‘ÖZGÜRLÜK PAYLAŞILMALI’

Ülke nüfusunun yüzde 12’sinin engelli olduğu ve bu konuda yapılan çalışmaların yetersizliğine dikkat çeken USAT üyeleri, projeyle, ‘Suyun özgürleştirici etkisinden yararlanarak herkesin eşit olduğunu’ vurgulamaya çalışıyor. Öğrenciler, projenin farklı şehirlerde farklı üniversite toplulukları tarafından da yapılmaya başlandığına dikkat çekerek, bu sene yapılan Dalmak Özgürlüktür 15 projesine 21 farklı üniversiteden 65 üniversite öğrencisinin katılmasının sevindirici olduğunu söylediler.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X