Öğrencilere matematik felsefesi anlatıldı

Çocuklar Hepimizin Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Derneği, İznik Anadolu Lisesi öğrencilerine, ‘Matematik Felsefesi’ konferansı düzenledi.

Öğrencilere matematik felsefesi anlatıldı

HAYRİ ŞEN

Toplantıya Dernek Başkanı Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şermin Tetik, Genel Sekreter Gülay Durmuşoğlu katıldı. Prof. Dr. Şermin Tetik, toplantının amacının lise öğrencilerinin matematikle olan bağını güçlendirmeyi amaçlamak olduğunu ifade etti. 110 öğrencinin katıldığı konferansta konuşan Matematikçi Ödül Tetik ise, matematiğin tarihçesini anlattı.

Konferansta öğrencilere, matematik ve fiziğin biyolojik temelleri, matematik ve fizik ilişkisinde anlaşılmış ve anlaşılmamış konular, matematik ve insan dili konuları anlatıldı. Konferansta, ‘Matematik nedir?’, ‘matematiğin yapısal analizi’,’matematik nesneler dış dünyada somut bir gerçekliğe sahip midir’,’matematik evrensel bir dile sahip midir?’ sorularına yanıtlar arandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X