Öğrencilere salçalı ekmek

Karacabey Belediyesi, özellikle öğrencilerin gelişimine örnek olması amacıyla Atatürk İlköğretim Okulu’nda kurduğu stant ile salçalı-tereyağlı ekmek ile ayran dağıttı.

Öğrencilere salçalı ekmek

AYHAN FİDAN

 

Öğrencilerin öğle arasında yoğun ilgi gösterdiği stant velilerin de olumlu tepkisiyle karşılandı. Öğrenciler salçalı ekmeği çok sevdiklerini belirtirken, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a da teşekkür ettiler.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Ali Özkan da öğrencilere  salçalı ekmek dağıtırken, ‘Belediye olarak güzel bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu etkinliği düzenlememizin iki nedeni var. Bir tanesi, salçalık domates, güzel ilçemizin en önemli üretim kaynaklarından bir tanesi. İkinci neden de, sağlıklı nesiller yetiştirmemiz için, siz çocukların sağlıklı bir şekilde beslenmesi gerekiyor. Biz de sizler gibi çocukluğumuzda böyle annelerimizin bize verdiği salçalı ekmekleri afiyetle yerdik. Dolayısıyla hem bir nostaljiyi gerçekleştirmek hem de sizin sağlıklı ürünleri tüketmenize vurgu yapabilmek amacıyla bu etkinliği yaptık’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X