Öğrencilerin rehberi Büyükşehir

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan öğrenci karşılama noktası, kente yeni gelen üniversite öğrencileri ve ailelerine, Bursa ile ilgili rehberlik hizmeti sunuyor.

Öğrencilerin rehberi Büyükşehir

Büyükşehir Belediyesi, kente değer katan en önemli faaliyetlerinden olan sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında üniversiteyi kazanarak kayıt için Bursa’ya gelen öğrencilere rehberlik yapıyor. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan öğrenci karşılama noktasına gelen öğrenciler ve aileleri, burada görevlilerden hem Bursa hem de okullarıyla ilgili bilgiler alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde, üniversitelere kayıt için gelen öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilerle ve aileleriyle sohbet eden Başkan Altepe, “2016 – 2017 eğitim öğretim döneminin hazırlıkları ve okulların kayıtları başlamış oldu. Bursa’daki Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için şehrimize gelen öğrencilerimize Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yardımcı oluyoruz. Gönüllü gençlerle birlikte öğrencilerimizi karşılıyoruz” dedi.

Başkan Altepe, öğrencilerin, Bursa’ya geldikleri ilk anda güler yüzle karşılandıklarını ifade ederek, “Gençlerimizi, kültür ve medeniyet kenti Bursa’nın girişinde, terminalde “Bursa’ya hoşgeldin” diyerek sıcak bir şekilde karşılıyoruz. Kayıtlar süresince devam eden bu uygulama ile gençlerimize kentle ilgili bilgi veriyor, şehri tanıyıp ısınmalarına yardımcı oluyor ve aynı zamanda Bursa ile Üniversite arasındaki ulaşımı sağlıyoruz. Öte yandan başta konaklama olmak üzere her türlü ihtiyaçları konusunda öğrencilerimize destek olup rehberlik yapıyoruz. Bursa’ya gelen öğrencilere iyi bir ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Her şey gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmaları için…” diye konuştu.

Bursa’ya gelen öğrenciler ve aileleri de Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetinden dolayı mutluluk duyduklarını belirterek Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X