Öğretmen adayları ‘gönüllü’ olacak

Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi ile Uludağ Üniversitesi, öğretmen adaylarının saha çalışmalarıyla kendilerini geliştirmelerine yönelik önemli bir uygulama başlattı.

Öğretmen adayları ‘gönüllü’ olacak
HABERİ PAYLAŞ

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören öğretmen adayları ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde gönüllü olarak görev yapacak. Fakülte Dekanı Prof.Dr. Salih Çepni, Dekan Yardımcıları Doç.Dr. Nagihan Oğuz Duran ve Doç.Dr. Erol Demirbatır, Bilim ve Teknoloji Merkezi eğitim ekibi ile bir araya geldi.

SAHADA DENEYİM KAZANACAKLAR

Uygulamanın nasıl sürdürüleceğine ilişkin ayrıntılar belirlendi. Toplantıda işbirliğinin topluma katkılarının yanı sıra tarafların rol ve sorumlulukları tanımlandı.

Projenin, öğretmen adaylarının kendilerini geliştirmeleri ve okul dışı öğrenme ortamı olarak Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde deneyim kazanmalarının oldukça önemli olduğunu ifade eden Bilim ve Teknoloji Merkezi Genel Koordinatörü Fehim Ferik, uygulamanın sahada tecrübe kazanacak öğretmen adayları için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Ferik, uygulamanın hayata geçirilmesinde BTM ile ortak paydada buluşan BUÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çepni ile akademisyenlere teşekkür etti. Ferik, uygulama ile bilime gönüllü olacak öğretmen adaylarına başarılar diledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X