“Öğretmenlik İnsanlık Kadar Kutsaldır”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte ilçedeki okulları ziyaret etti.

“Öğretmenlik İnsanlık Kadar Kutsaldır”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte ilçedeki okulları ziyaret etti. Öğretmenlerle tek tek tokalaşarak Öğretmenler Gününü kutlayan Demircan, “Kâinatın en önemli varlığı insandır ve her şey onun için yaratılmıştır. Ama insan bu kadar donanımlı olmasına rağmen eğitime muhtaçtır. Öğretmenlikte bu anlamda insanlık kadar kutsaldır” dedi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 24 Kasım Öğretmenler Gününde, geleceği inşa eden nesillere ışık tutan fedakâr öğretmenleri unutmadı. Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte Beyoğlu’ndaki Güner Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Kaptanpaşa İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Demircan, öğretmenlerle tek tek tokalaşarak 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Demircan daha sonra öğretmenlerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Öğretmenler de Başkan Demircan’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. “ÖZEL OLDUĞUNUZU HİSSETTİRMEK BİZİM VAZİFEMİZDİR” 24 Kasım Öğretmenler Gününün özel bir gün olduğunu belirten Başkan Demircan, “Bu güzel gün hepiniz için kutlu olsun, sizi tebrik ediyorum. Aslında her gün birbirimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor ama böyle özel günlerde sizleri hatırlamak, özel olduğunuzu hissettirmek bizim vazifemizdir. Biz de bugün pastamızla beraber kız istemeye gider gibi sizleri selamlamaya geldik. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. “ÖĞRETMENLİK DE İNSANLIK KADAR KUTSALDIR” Kâinatın en önemli varlığının insan olduğunu ve her şeyin de insan için yaratıldığını söyleyen Demircan, “Ama insan bu kadar donanımlı olmasına rağmen eğitime muhtaçtır. Öğretmenlikte bu anlamda insanlık kadar kutsaldır. Öğretmenlik kolay bir iş değil, sabır isteyen bir iştir. Çünkü insanla uğraşmak kolay değildir. Siz de mesleğiniz icadı bu sabrı gösteriyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Her zaman var olun, daim olun. Siz, bizim başımızın tacısınız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X