ÖİB’in yeni Başkanı Mehmet Bostan

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (ÖİB) Mehmet Bostan atandı.

ÖİB’in yeni Başkanı Mehmet Bostan

Bostan’ın atanmasına ilişkin Maliye Bakanlığı kararı Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. Vakıf Emeklilik Genel Müdürü olan Mehmet Bostan 2013 yılında SPK tarafından Turkcell Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştı. 1971 İstanbul doğumlu Mehmet Bostan, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden İngilizce İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesine sahip. 

Bostan, 2014 yılında Turkcell Global Bilgi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2015’ten bu yana Turkcell Global Ödeme Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanlığı; önceki çalışma hayatında BNP Ak Dresdner Bank AŞ’de Pazarlama Müdürü, TSKB’de Müdür, Dresdner Bank AG’de Türkiye Baş Temsilciliği, Güneş Sigorta’da Genel Müdür Yardımcısı görevlerini üstlendi. 2010 yılından bu yana Vakıf Emeklilik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Bostan, aynı zamanda Emeklilik Gözetim Merkezi’nde ve Türkiye Tenis Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X