Okul-sanayi işbirliği

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında, mesleki eğitim alan öğrencilerin mezun olduktan sonra istihdam edilmelerini sağlayacak bir protokol imzalandı.

Okul-sanayi işbirliği
HABERİ PAYLAŞ

AYHAN FİDAN

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey sanayi kuruluşları yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, mesleki eğitimin geleceği ele alındı. Toplantıda, mesleki eğitimin geleceği ve Karacabey’de mesleki eğitim liselerinde eğitimine devam eden öğrencilerin bölüm seçme, ilgili okullarda sektörün ihtiyacına göre yeni bölümler açılması, mesleki eğitimden mezun olan öğrencilerin iş bulabilmeleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları’ işbirliği protokolü  imzalandı.

Protokolle, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Gıda Teknolojisi alanlarına sahip olan okulun, eğitsel, sosyal, teknolojik ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi, Okul-Sanayi İşbirliği Bursa Modeli ile Karacabey sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu üretim, servis ve bakım konularında nitelikli insan gücün karşılanmasının amaçlandığı ifade edildi.  

EGİTİM ATÖLYESİ KURULACAK…

Buna göre Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde ‘Eğitim Atölyesi’ kuracak. Önümüzdeki yıldan itibaren Eğitim Atölyesi’ne seçilen öğrenciler, 11’inci sınıftan itibaren fabrikaların ihtiyacına göre eğitimlerini tamamlayıp, 12’inci sınıfta seçildikleri fabrikalarda stajlarını tamamlayacaklar. İşletmeler kendi yetiştirdikleri öğrencileri, okul hayatlarının sonunda kendi fabrikalarında istihdam edecekler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, protokole katkılarından dolayı Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü ve katılım gösteren tüm firma yetkililerine teşekkür ederek, okul-sanayi işbirliğinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X