Okul servis şoförlerine bilgilendirme toplantısı

Büyükorhan’da İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nca, yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle okul servis araçları ve taşımalı servis eğitim araçları şoförlerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Okul servis şoförlerine bilgilendirme toplantısı

AYDIN KURMUŞ

 

Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Kaymakam V. Muhammed Kaya, emniyet amiri, ilçe milli eğitim müdürü, okul müdürleri, servis şoförleri ve muhtarlar katıldı. Bilgilendirme Toplantısında ilçe emniyet amirliği trafik personelleri ile ilçe jandarma trafik timi personeli sunum yaptı. Okul taşıtı ve sürücülerinde aranan şartlar, servis sürücülerinin tutum ve davranışları, çocukların okuldan alınmasında ve eve bırakılmasında uyulacak kurallar, okul servis aracı denetleme kontrol formunun içeriği, okul taşıt araçlarının denetimi konularında bilgilendirme yapıldı.

Büyükorhan Kaymakam V. Muhammed Kaya, “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz servis şoförleri hayatımızın en değerli varlıkları olan çocuklarımızı taşımaktasınız. Onların ne kadar değerli olduklarını bilmelisiniz. Çocuklarla iyi anlaşmalı, konuşmalarınıza tutumlarınıza dikkat etmeli ve onlara karşı davranışlarınızda daha dikkatli olmalısınız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X