Okulda tuz ruhu paniği

Kırıkkale’de bir ortaokulda, tuz ruhu kokusundan etkilenen yaklaşık 60 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Okulda tuz ruhu paniği
HABERİ PAYLAŞ

İddiaya göre, Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu’nda delinen tuz ruhu bidonu, okulun görevlisi tarafından bahçeye çıkarıldı. Burada bir ağacın dibine dökülen tuz ruhundan çıkan kokudan çok sayıda öğrenci olumsuz etkilendi.

 

Öğrencilerin rahatsızlanması üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve ambulans sevk edildi.

60 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

 

Yaklaşık 60 öğrenci, ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, bazılarına da olay yerinde müdahale edildi. Okuldaki tüm öğrencilerin tedbir amaçlı hastaneye götürüleceği öğrenildi.

 

Hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

HİZMETLİ, TUZ RUHUNU AĞACIN DİBİNE DÖKMÜŞ

 

Olayın ardından okula gelerek incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir tuz ruhu bidonunun delindiğini ve hizmetlinin de bidonun içindeki kimyasalı ağacın dibine döktüğünü söyledi.

 

O kokunun rüzgarla okulun içerisine yayıldığını ve bunun üzerine yetkililerin çocukları dışarı çıkardığını anlatan Çetin, “Bazı öğrenciler etkinlediğini ifade edince sağlık ekipleri gelmiş. Herhangi bir patlama yok. Hizmetli bidonu alsa uzak bir yere dökse bir sıkıntı olmayacak.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X