Olay çıktı, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ertelendi!

Aziz Yıldırım’a muhalif olmalarıyla bilinen Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi 50-60 kişilik taraftar grubu, İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi’ndeki Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi olay çıkardı. Sarı kırmızılı oyuncuların üstüne patlayıcı madde yağdı

Olay çıktı, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ertelendi!

İstanbul Genç Erkekler Basketbol Ligi’nde bugün saat 16.00’da oynanması gereken Fenerbahçe-Galatasaray maçı, olaylar nedeniyle başlayamadan tatil edildi.

AZİZ YILDIRIM: PARALI KÖPEKLER, AHLAKSIZLAR!

 

Kadıköy’deki Caferağa Spor Salonu’ndaki karşılaşma öncesi, Aziz Yıldırım karşıtlıklarıyla bilinen Genç Fenerbahçeliler Grubu üyesi 50-60 kişilik bir grup, salona geldi. Ellerinde çok sayıda torpil, meşale gibi patlayıcı ve madeni maddeler bulunan taraftarlar, o sırada ısınma antrenmanı yapan Galatasaraylı basketbolcuların üstüne patlayıcı madde yağdırdı.

AZİZ YILDIRIM GFB ÜYELERİNİ SALONA ALMADI

 

Bunun üzerine iki takımın oyuncuları ve hakemler korkuyla soyunma odasına kaçtı. Salon yetkilileri hemen karakolu arayarak durumu bildirdi ve polis gönderilmesini istedi.

Ancak polisler gelene dek salondaki fanatikler eylemlerini sürdürünce hakemler karşılaşmanın oynanmaması kararını aldı.

Daha sonra salona gelen polis, üzerilerinde bıçak bulunan iki taraftarı gözaltına aldı.

Olayların görüntüleri Emniyet Müdürlüğü’ne iletildi. Emniyet yetkilileri olayları çıkartanları tespit ettikten sonra ‘spor sahalarından men’ cezası verecek.

FENERBAHÇE KULÜBÜ: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Fenerbahçe Kulübü olaylarla ilgili resmi siteden bir açıklama yayımladı. Açıklama, şöyle:

“Fenerbahçe Ülker Genç Takımı ile Galatasaray Genç Takımı arasında bugün (11.01.2015) saat 16.00’da başlaması gereken Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu maçı GFB grubunun takımlar ısınırken sahaya meşale ve ses bombası gibi birtakım yabancı madde atmaları yüzünden hakemler tarafından başlatılmamıştır.

Bu tip şiddet eylemleri sadece Fenerbahçe’ye değil, aynı zamanda Türk sporuna da zarar vermektedir. 

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kişiler hakkında kulübümüzce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. 

Hem emniyet birimleri hem de yargıdan bu kişiler hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını acilen beklemekteyiz. Bu olayın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X