‘Ölüm Gemisi’nden sağ kurtuldu

Adriyatik Denizi’nin ortasında yanan Feribot’un yolcularından TIR şoförü dehşet anlarını unutamıyor. 30 saat yardım bekledikten sonra kurtarılan 4 çocuk babası, ‘Artık deniz yolculuğu yok’ dedi.

‘Ölüm Gemisi’nden sağ kurtuldu

Yunanistan’dan İtalya’ya doğru yola çıktıktan sonra Adriyatik’te yanan feribottan kurtulan Türk yolcular arasında Bursalı TIR şoförü Cemalettin Sakin de bulunuyor. Hayatta olduğuna bir türlü inanamayan 4 çocuk babası Cemalettin Sakin (44) ailesine kavuştu. 

Fatih Mahallesi’nde oturan Cemalettin Sakin, şimdi evinde eşi ve çocuklarıyla hasret gideriyor. 

Hayata tutunmayı başaran Cemalettin Sakin, bir daha deniz yolculuğu düşünmediğini belirterek, can pazarının yaşandığı o anları OLAY’a şöyle anlattı:

O ANLARI ANLATTI

‘Olay anında restoran kısmında yemek yiyordum. Patlama sesi geldi. Here taraftan dumanlar yayılmaya başladı. Ne bir alarm ne bir uyarı hiç birşey yok. Güçlükle dışarı çıkabildik. Ateş, yüzümüzü kavuruyordu. Dışarda bir yandan da fırtına ve yağmur vardı. Sırılsımlakdık. Adım atmak için yer yok. Herkes sıkış tepiş can derdine düşmüş. Tam 30 saat yardım bekledim.’

En son kurtarılan yolcular arasında olan Sakin, ‘Aileme, çocuklarıma kavuştum. Yeniden doğduğum için şanslı ve mutluyum’ diye duygularını aktardı. 

Ölümden dönen TIR şoförünün kızı Hilal de, ‘Babam sağa salim geldi. Çok mutluyuz, dualarımız kabul oldu’ şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X