Öncelik engelliler için erişilebilir bir hastane

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, geçtiğimiz temmuz ayında sağlık hizmetine başlayan Orhangazi Devlet Hastanesi’nin her yönüyle ayrıcalıklı bir sağlık kurumu olduğunu ifade etti.

Öncelik engelliler için erişilebilir bir hastane

NEVZAT OKUMUŞ

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, geçtiğimiz 25 Temmuz tarihinde sağlık hizmetine başlayan yeni Orhangazi Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Rüstem Aşkın, “Bugün mimari yapıdan son derece modern, gelişmiş bir hastaneye kavuştu, Orhangazi. Orhangazi merkezine üç dakika mesafede bir yerde yapıldı, bu hastane. Burayı biz ayrıcalıklı bir hastane olarak görüyoruz. Doktor sayısı Türkiye ortalamasının üzerinde, hemşire sayısı ise Bursa ortalamasının üzerinde. Başhekim Hasan Kocaefe hem hastane dışındaki sosyal ilişkileriyle, hem hastane içerisindeki titizliği ile çok emek verdi. Hastanenin bu seviyeye gelmesinde yaptığı çalışmalar için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

MODERN HASTANE

Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda konuşan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Kocaefe de, “Zorlu bir süreçten geçtik. Bunu başarıyla atlattık. Nitelikli yatak sayımızda çok büyük fark var. Eski binadaki koğuş sistemi burada yok” diye konuştu. 

95 yataklı ve C tipi hastanedeki yeniliklere de yer veren Kocaefe, “Her hastaya özel oda, yatak, banyo, tuvalet, tv, buzdolabı var. Gemlik’e ve Yalova’ya giden hastalarımız için Pörtabl Röntgen cihazını getirdik ve bu hastalarımız artık ilçe dışına çıkmak zorunda kalmıyor. 2015-2016 yılı içerisinde cihazların yüzde 90’ından fazlasını yeniledik, modern bir hastane konumuna geldik” ifadelerine yer verdi.

DİŞ POLİKLİNİKLERİ

2017 yılı için de planlarının olduğunu kaydeden Başhekim Uzm. Dr. Hasan Kocaefe, “Önceliğimiz engelsiz hastane. Görme, işitme ve bedensel engelli vatandaşlarımızın hastane içerisinde hiçbir sorunla karşılaşmaması için çalışacağız. Bir diğer çalışmamız da, diş polikliniklerini buraya taşımak olacak. Halen kiralama bedeliyle ilçede bir binada faaliyet gösteren diş polikliniklerimiz, bu yıl içerisinde buraya taşınacak. Özellikle acil servise pnömatik sistem kuracağız. Tomografi cihazı Sağlık Bakanlığı’nın planlamasına girdi. Bu yıl içerisinde onu da Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kazandıracağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X