Öncü’nün gururu oldular

Lisans Yerleştirme Sınavı’na Çağdaş Öncü Dershanesi’nde hazırlanan Eray Ertürk Y-MF-1 puan türünde Türkiye 6.’sı, Batuhan Alper ise Y-TM-1 puan türünde Türkiye 11.’si oldu. İki öğrenci puan türlerinde Bursa birinciliği gururunu da yaşadılar.

Öncü’nün gururu oldular

AYKUT GÜNGÖR

 

2015-2016 eğitim yılına ilk, orta ve lise olarak devam edecek olan Öncü Dershanesi’ni ziyaret ederek kurucular Seher Yağmur Gökmenoğlu, Erkan Şen, Şenay Terzi ve Duygu Özkan’a teşekkür eden Bursa şampiyonları duygularını anlattı. Eray Ertürk, Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde okumak istediğini belirterek, 3 yıldır Öncü Dersanesi’ne devam ettiğini başarısının tesadüf değil 3 yıl önce belirlenmiş bir hedef olduğunu anlattı.

KOÇLUK SİSTEMİ

Öncü’de sadece ders çalışmadıklarını öncelikle karşılarına çıkan soru ve sorunların hangi yöntemler ile çözüleceğini öğrendiklerini vurgulayan Ertürk, Türkiye’de ilk kez uygulanan koçluk sisteminin başarısında büyük payı olduğunu ifade etti. Ertürk, Öncü Dersanesi’nin öğrencilere kattığı en önemli değerin soruların cevabı değil doğru cevaba ulaşmanın yöntemi olduğunu belirtti.  Batuhan Alper de, Öncü Dersanesi’nde  öğretmenlerin, koçlarının ve psikologların tüm sorunları ile ilgilendiğini kaydetti.

 

11 yıl içerisinde Öncü Dersanesi’nde kazandıkları deneyimi ilk orta ve lise olarak okul sürecinde de göstereceklerini anlatan Öncü Eğitim Kurumları Müdürü Eser Sezgin de, klasik özel okul anlayışından farklı sistemleri ile öğrencilerinin hedeflerine ulaştıracaklarını kaydetti. Toplam 1000 öğrencinin eğitim alabileceği büyük bir eğitim kampüsü inşaa ettiklerini bildiren Sezgin, okulun kurucusu olan 4 eğitimcinin  diğer öğretmenler gibi çalıştığını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X