Onu ‘webcam’de soyup görüntülerini…

İnternette kurduğu sahte mankenlik ajansıyla Ukraynalı, Rus ve Romanyalı mankenlerin video görüntüleri ve fotoğraflarını çeken E.Ç, Romanyalı manken M.A’nın İnterpol aracılığıyla yaptığı şikayet sonrasında Kocaeli’nde gözaltına alındı.

Onu ‘webcam’de soyup görüntülerini…

Milliyet’in haberine göre; Romanya İnterpolü, bir süre önce Türk İnterpolü’ne gönderdiği bir mesajda, Romanya’da Mama adlı mankenlik ajansında çalışan M.A. adlı mankenin, Türkiye’den kurulduğu sahte manken ajansı üzerinden şantaj yapıldığı iddiasına yer verdi. 

Romanya İnterpolü, şantaj iddiasıyla birlikte şüphelinin yakalanması talebinde bulundu. Romanya’dan gelen bilgi üzerine yapılan araştırmada M.A. adlı Romen mankene kamera kayıtları üzerinden şantaj yapan kişinin Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan E.Ç. olduğu tespit edildi. 

Kocaeli Emniyeti’nce gözaltına alınan E.Ç’nin (27) makine mühendisi eğitimi aldığı ve boş zamanlarını geçirmek amacıyla internet üzerinde site kurduğu anlaşıldı.

Evinde kullandığı bilgisayarına el koyulan E.Ç, ifadesinde 2012’de oluşturduğu internet adresi üzerinden Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki iletişim sitelerine girdiğini ve buradaki mankenlerle bağlantı kurduğunu itiraf etti. 

İnternet üzerindeki araştırmalarında, başka kişilerin görüntüler üzerinden para kazandığını gördüğünü anlatan E.Ç., kendisinin hazırladığı İngilizce bir yazıyı seçtiği mankenlere göndererek görüntüleri elde ettiğini açıkladı. 

300’Ü AŞKIN KAMERA GÖRÜNTÜSÜ

E.Ç, Skype üzerinden birçok mankenin kamera görüntüsü ve fotoğraflarına ulaştığını belirtirken üç yıllık sürede bağlantı kurduğu mankenlere ait 200’den fazla kamera görüntüsü elde ettiğini söyledi. 

Şikâyetçi Romen manken M.A’nın ise E.Ç. hakkında daha önce aldığı görüntüye karşın yeniden görüntü almak istemesi ve mankenin bu isteği geri çevirmesi sonrasında, eski görüntüsünün internetten yayımlanacağı tehdidi ile harekete geçtiği anlaşıldı. 

Romanya’da anlaşmalı olduğu Mama adlı ajansın yöneticileri ile görüşen M.A.’nın yerel adli makamlara başvurduğu ifade edildi. Gözaltına alınan E.Ç.’nin bilgisayarında pek çok mankenin görüntüsü elde edilirken, şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X