<

Ören: “Kafeler Kültürel Sohbetlerin Yeri Olmalı”

Aydın’ın Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Ören, kent merkezlerinde bulunan kafelerin kültürel sohbetlerin yeri olması gerektiğini beli…

Ören: “Kafeler Kültürel Sohbetlerin Yeri Olmalı”
HABERİ PAYLAŞ

Aydın’ın Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Ören, kent merkezlerinde bulunan kafelerin kültürel sohbetlerin yeri olması gerektiğini belirtti. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Ören, mahallelerde gençlerin rağbet gösterdiği kafelerin olduğuna dikkat çekti. Ören, bu iş yerlerinden bazılarının mahalle sakinlerine rahatsızlık verdiğini, bazılarının ise örnek olduğunu söyledi. Ören, mahallelerinde bar veya kafe tarzında işyerinin açıldığını geç saatlere kadar devam eden yüksek müzik sesinden mahalle sakinlerinin rahatsız olduğunu kaydederek, “Belediye ve Valilikle görüşmelerimizin ardından gerekli yasal izinlerin de alınmadığının anlaşılması üzerine işyeri kapandı. Kafelere 18 yaşının altındaki geçlerin girmemesi için Emniyet Müdürlüğünün çok sık kontrol yapması gerekiyor. Çok geç saatlerde kafelerden gençler çıkıyor ve mahalle sakinleri sürekli rahatsız oluyor. Oysa ki kafeler kültürel sohbetlerin edildiği bir yer olmalı, kafe demi bunlara bir örnek, bu tarz kafelerin çoğalması hoşumuza gider” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X