Organ bağışına dikkat çektiler!

Şenol hoca, örnek bir olaya imzasını attı.

Organ bağışına dikkat çektiler!
Her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Organ Bağış Haftası nedeniyle Sağlık Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Hakan Baş, Bursa Böbrek Hastaları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Akın ve dernek üyeleri Özlüce Tesislerinde yeşil beyazlı takımı ziyaret etti. ‘Siz de bir gün organ nakline ihtiyaç duyabilirsiniz’ ve ‘Umudunu kaybedenlere umut olun’ yazılı dövizler ile futbolcular ve Şenol Güneş ile fotoğraf çektiren dernek üyeleri organ naklinin önemine değindiler.
 
‘Çocuklarımız çok önemli’
 
Güneş ‘Önce sağlık sonra iş. Hayatın doğasında bu var. Hepimizin sağlıklı olması önemli ama çocukların daha önemli. Organ bağışlarıyla ilgili etkinlikler var, her gün bunu düşünmek için bunu gündeme getirmek istedim. Ülkenin bağımsızlığı, özgürlüğü, kimseye boyun eğmeden devam etmesi önemli. Türkiye Cumhuriyeti bireyi olduğum için mutlu ve gururluyum. Yeni nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak hepimizin görevi’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X