Orhaneli turizmde parlayan yıldız olacak

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Biz Orhaneli’de öyle bir kırsal turizm projesi yaptık ki, insanlar her yerden Orhaneli’ye gelecek” dedi.

Orhaneli turizmde parlayan yıldız olacak

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, 2004-2016 yıllarında yaptığı yatırımları ve 2016-2019 yıllarında yapacakları yatırımları anlattı. 

Türkiye’nin, Bursa’nın ve Orhaneli’nin bir açığı olan kırsal turizme önem verdiklerini belirten Tatlıoğlu, “Dünya’nın çok yerini gezdik. Bursa’da hafta sonu bir yere gitmek istediğimizde arabayla nereye gideceğiz diye hep düşünürüz. Biz Orhaneli’de öyle bir kırsal turizm projesi yaptık ki, insanlar her yerden Orhaneli’ye gelecek. Buraya bir köy kuracağız. Gelen turistler bu köyde kalacak. Sabah tavuğun altından sıcak yumurtayı, inek memesinden taze sütü, domatesi tarladan, ekmeği fırından alıp kahvaltı yapıp yola çıkacaklar. Kısacası gelen turistler burada kuracağımız köyde kalıp deremizi, tepemizi, bitki florasını ve mağaralarımızı ziyaret edecek” dedi. 

7 GÜNLÜK TUR İLE TATİL

Orhaneli’nde doğa turizm açışından çok güzel yerler bulunduğunu ifade eden Tatlıoğlu, “Turistleri bu güzel yerlerimizi gezdire gezdire yoracağız. Turist ne kadar çok yorulursa, o kadar çok para veriyor. Turisti öğlen bir yerde akşam bir yerde dinlendireceğiz ve 7 günlük turda turistlerin güzel bir tatil yaşamasına imkan sunacağız. Sadağı Kanyonumuz dünyanın harika bir bölgesi. Türkiye’nin meşhur sanatçılarının çoğu gelip Sadağı Kanyonu’nda 10 gün kalıyor, dönüyor tekrar geliyor” diye konuştu.

 

ÜÇ YILLIK HEDEF

Önümüzdeki 3 yıllık planlarında 5 vizyon projeleri olduğunu ifade eden Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Maden OSB’yi tamamlayıp üretime başlayacağız. Kırsal turizm projesini karagöz rekreasyon alanı ve eko köyü bitireceğiz. Orhaneli Meslek Yüksek Okulu’nun yeni binasına taşınmasını ve yeni bölümlerin açılmasıyla oradaki eğitim merkezini tamamlayacağız. Kırsal kalkınmada kadınlarımıza daha fazla destek verip, tarımı çok ciddi destekleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X