Orhaneli’de filtreler devrede

Türkiye genelindeki filtresiz termik santrallerin mühürlenmeye başlanmasıyla gözler, Orhaneli’ndeki santrale çevrildi.

Orhaneli’de filtreler devrede
HABERİ PAYLAŞ

HATİCE DAL

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Alyurt, “Orhaneli Termik Santral’inde filtre sürekli vardı. 1 aydır ise devamlı çalıştırılmaya başlandı. Kullanılan filtre neredeyse yüzde 99 oranında filtreleme sağlıyor” bilgisini aktardı. Santralde kullanılan filtrenin 1 aydır sürekli hale getirildiğini kaydeden CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da, santralin mühürlenen diğer firmalarla aynı durumda olmadığını vurguladı.

MÜDÜR: GÜL BAHÇEMİZ BİLE VAR…

22 Haziran 2015 tarihinden itibaren Çelikler Holding bünyesinde bulunan Orhaneli Termik Santrali’nin Genel Müdürü Ahmet Çelik ise santralin mühürlenmesinin söz konusu olmadığını belirtti. 2015 yılından bu yana filtresiz çalışmadıklarını ileri süren Çelik, “Son sistem bir filtre kullanıyoruz. Santralin çevresinde gül bahçesi var. Filtresiz çalıştırıyor olsak, bu güllerin burada yetişme ihtimali yok. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenli olarak denetleniyoruz ve değerler normal düzeyde. Çevre dostu bir santral olduğumuzu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim” ifadelerini kullandı. Çelik, bacadan zaman zaman çıkan siyah dumanla ilgili de, bunun santral arızalarının ardından tekrar aktif olması için yakılan maddeye bağlı olduğunu belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X