Orhaneli’nde Karagöz Şenliği

Bu yıl 25. kez düzenlenen Orhaneli Karagöz Kültür Şenliği ve Yörük Türkmen Şöleni, Karagöz piknik alanında yapıldı.

Orhaneli’nde Karagöz Şenliği

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Yörük-Türkmen dernek, federasyon ve konfederasyon başkanlarının ağırlandığı şölen çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. 

Burada rahvan at gösterileri gerçekleştirilirken, odun kesme ve tahta araba yarışları gibi aktiviteler de gerçekleştirildiğini belirten Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, tarihini, kültürünü, örfünü tanımak bu değerleri gururla sunmak için bu şenliğin önemli olduğunu belirtirken, “Geçmişimize sahip çıkalım ki, geleceğimiz garanti altında olsun” dedi.

Karagöz Kültür ve Yörük Türkmen Şöleni çerçevesinde terör olayları nedeniyle şehit olan asker ve polisler için mevlit programı da düzenlendi. Programda Ankara Müftüsü Mefail Hızlı, Kocatepe Camii imamları İsmail Çeşir, Mehmet Atıcı ve Orhaneli Müftü Vekili Erdal Başokur yönetiminde mevlit okundu. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu bu yıl müzik eğlence programını kaldırarak vatan uğruna şehit düşen  asker ve polisler için mevlit okutmaya karar verdiklerini söyledi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X