‘Orhaneli’ne en yüksek teklif Çelikler’den

Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ile Bursa Linyitleri işletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 521 milyon dolarla Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ verdi.

‘Orhaneli’ne en yüksek teklif Çelikler’den
HABERİ PAYLAŞ

Özelleştirme İdaresinde dün gerçekleştirilen ihalede, ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda verilen en yüksek teklif 160 milyon dolar olurken, daha sonra iki elemeli tur gerçekleştirildi.

FİNAL İKİ ŞİRKETLE

Bereket Enerji Üretim AŞ, elemeli turların ilkinde en düşük teklifi vererek elenirken, ikinci turda da Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ devre dışı kaldı. Açık artırmada başlangıç tutarı 463 milyon 800 bin dolar, artırım aralığı ise 100 bin dolar olarak belirlendi. Açık arttırma, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ ve Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ arasında devam etti. Konya Şeker, birkaç tur sonra ihaleden çekildi. Böylece yaklaşık 30 dakika süren ihalede, en yüksek teklifi 521 milyon dolarla Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ vermiş oldu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X