Orhangazi Süper olacak!

Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın ziyaret ettiği Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Süper Lig’de mücadele edecek bir ekip oluşturmak için kolları sıvayacaklarını söyledi.

Orhangazi Süper olacak!
HABERİ PAYLAŞ

NEVZAT OKUMUŞ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Güreş İl Temsilcisi Celaleddin Güneş ve yardımcıları Kerim Günaydın ile Salih Aydın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Orhangazi Belediyesi’nin Belediyespor bünyesinde bir süre önce başlattığı güreş takımı kurma çalışmaları masaya yatırılırken, ilçede Süper Lig için bir güreş takımı kurulması ve bu çalışmanın federasyon tarafından desteklenmesi ziyaretin gündemini oluşturdu. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Orhangazi’de Süper Lig için bir takım kuracaklarını ve bu takımı federasyon olarak da destekleyeceklerini ifade etti.

ŞAMPİYONLAR ÇIKABİLİR

Musa Aydın, yeni Türkiye ve Avrupa şampiyonlarının Orhangazi’deki güreş takımından çıkabileceğini belirterek, “Okullarımızda altyapı için yeni sporcular yetiştirebiliriz. Ancak Süper Lig takımı için yeni sporcuları Belediyespor’a kazandırmamız gerekiyor” dedi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da “Şu anda belediyesporumuz 9 branşta 700’ün üzerinde lisanslı sporcu ile varlığını sürdürüyor. Buna ata sporlarımızı da ekledik. Altyapının yanı sıra Belediyespor bünyesinde Süper Lig takımının oluşturulması için de biz de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X