Orhangazi’de minibüslere uydu takibi

Orhangazi’de günde 8 bin yolcuya hizmet veren şehiriçi minibüsleri, uydu bağlantılı araç takip sistemi ile izlenecek. Ayrıca minibüslerin içi de kamera ile kayıt altına alınacak.

Orhangazi’de minibüslere uydu takibi

NEVZAT OKUMUŞ

Orhangazi’de hizmet veren şehiriçi minibüsleri, kurulacak GPS sistemi ile her anı izlenebilecek.  172 No’lu Orhangazi Şehiriçi Minübüsçüler Kooperatifi Başkanı Abdurrahim Akçay, Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araç Yönetmeliği gereği harekete geçtiklerini söyledi.

Amaçlarının şehiriçi ulaşımında vatandaşların mağdur olmamalarını sağlamak, karşılıklı güveni oluşturmak ve trafiği rahatlatmak olduğunu ifade eden Abdurrahim Akçay, “79 minibüsümüz günde ortalama 8 bin yolcuya hizmet verirken, bu hizmeti en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz. Durak harici yolcu indirme ve bindirme olayındaki yakınmaları da ortadan kaldıracak biçimde teknolojiden yararlanacağız. Şu anda yönetim olarak bu konudaki teklifleri inceliyoruz. GPS uyduları aracılığı ile araçlarımızın mesafeyi koruyacak şekilde hareketleri sağlanacak, güzergahları incelenecek ve konulan kurallara uymayan sürücüler için iç tüzüğümüze göre yaptırım uygulanacak” dedi.

KAMERA KAYDI

Mart ayı başına kadar hazırlıkları bitireceklerini ve sistemi uygulamaya koyacaklarını ifade eden Akçay, araç takip sisteminin yanısıra minibüslerin içinde ve dışında kameralı sistem kayıtlarına geçileceğini kaydetti. Akçay, ön ve arka camlardakiler ile araç içindeki iki kayıt sisteminin devreye girmesiyle, aracın ve müşterilerin güvenliğinin sağlanacağını sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X