Ormanlar koruma altında

Dilek feneri ve benzeri ad altında satılan, havada uzun mesafeler uçabilen ve düştüğü yeri yakma özelliğine sahip nesnelerin satışı ve kullanımı 15 Haziran-15 Ekim 2015 tarihleri arasında yasak olduğu bildirildi.

Ormanlar koruma altında
HABERİ PAYLAŞ

SADULLAH ORGAN

İnegöl Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Kaymakam Ali Akça başkanlığında toplanarak önemli kararlar aldı. Toplantıda ilçede yaz aylarında diğer illerden gelen aracı ve çobanların kimlik tespitleri mahalle muhtarları, andarma komutanlığı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Orman İdaresi’nin işbirliği ile yapılacağı ve bu kişilerin yangın konusunda uyarılacağı belirtildi.

HALK UYARILACAK

 

Yangın sezonu boyunca piknik yerleri dışında piknik ve konaklama yapılması yasak olduğu belirtilirken, 15 Haziran-15 Ekim tarihleri arasında ormanlık alana 500 metre mesafede havai fişek atılmasının da yasak olduğu kaydedildi. Toplantıda, yangın riskinin yüksek olduğu günlerde İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin halkı yangına karşı uyaracağı bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X