OSB’ler 18 bin kişiye istihdam sağlayacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 2017 yılı içinde açılacak yeni organize sanayi bölgelerinin (OSB) yurt genelinde 18 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

OSB’ler 18 bin kişiye istihdam sağlayacak
HABERİ PAYLAŞ

Bakan Özlü, OSB’lere ilişkin açıklamalarda bulundu. OSB’lerle istihdam politikalarını desteklemeyi, modern sağlıklı ortamlarda çalışma imkanı sunmayı ve sanayileşmenin dengeli dağılımıyla, şehirlerde düzenli kentleşmeyi sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Özlü, 2023 yılına kadar sanayide yüksek teknolojiye dayalı, verimli, çevreye duyarlı ve yüksek katma değerli üretim yapısına geçmek istediklerini kaydetti. 

Bu hedeflere ulaşabilmek için planlı sanayinin gelişimine imkan sağlayan OSB’lerin, son derece önemli yatırım alanları olduğuna dikkat çeken Özlü, Bakanlığın 2017 yılı yatırım programında toplam 102 OSB projesinin yer aldığını ifade eden Özlü, ”Bu yıl içinde, 7 OSB projesini daha tamamlamayı planlıyoruz. 2017 yılı içinde açacağımız yeni OSB’ler, yurt genelinde 18 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu yılın bütçesinde, OSB projelerimize 318 milyon liranın üzerinde kaynak ayırdık. OSB uygulamalarına yönelik istikrarlı devlet desteğinin sağlanmasına devam edilecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X