Osmangazi Aşevlerinde ramazan coşkusu

Sosyal belediyeciliği her alanda yaşatan Osmangazi Belediyesi, ramazan ayı boyunca da özellikle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.

Osmangazi Aşevlerinde ramazan coşkusu

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ramazan ayı boyunca her gün yüzlerce kişiye iftar yemeği verilen Elmasbahçeler Kültür Merkezi’nde kazanların başına geçerken, Soğanlı Kültür Merkezi’nde de vatandaşlara yemek dağıttı. Osmangazi Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Dündar, ramazan ayı boyunca Soğanlı Kültür Merkezi, Elmasbahçeler Kültür Merkezi, Eskici Mehmed Dede Aşevi ve Sakarya Mahallesi’ndeki Kimsesizler Evi’nde her gün yaklaşık 2 bin 500 kişiye yemek dağıttıklarını ifade etti.

Başkan Dündar, iftar yemeğinin dışında, ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye olarak çeşitli erzak yardımlarında da bulunduklarını belirterek, “İftar sofraları, 7’den 70’e herkesi buluşturan, güzelliklerin paylaşıldığı, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği yerler. Bu güzel duyguları vatandaşlarımızla bir arada yaşamak adına 4 farklı noktada ramazan ayı boyunca binlerce kişiye yemek dağıtımı yapıyoruz. Rahmet ve bereket ayı olan ramazanda vatandaşlarımıza yönelik düzenlediğimiz iftar yemeklerine tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X