Osmangazi Belediyesi Yaz Spor Okulları kapılarını açıyor

Okulların kapanması ile birlikte çocukların spor yapmalarına imkan sağlayan, onları farklı spor aktivitelerine dahil ederek boş zamanlarını verimli geçirmelerine katkı sağlamayı amaçlayan Osmangazi Belediyesi Yaz Spor Okulları kapılarını açıyor.

Osmangazi Belediyesi Yaz Spor Okulları kapılarını açıyor

Başta yüzme olmak üzere, basketbol, voleybol, judo, kort tenisi ve ritim eğitimi olmak üzere 6 farklı branşta düzenlenen Yaz Spor Okulları, yüzme branşı ile başladı. 

Profesyonel eğitmenler gözetiminde gerçekleştirilen kurslara 7-14 yaş arası çocuklar, velilerinin izni ile katılabiliyor. 22 Haziran – 15 Temmuz, 20 Temmuz – 14 Ağustos ve 17 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arası 3 dönem halinde düzenlenen eğitim programları sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.

Haftada 3 gün ücretsiz olarak düzenlenecek olan Basketbol, Voleybol ve Judo kursları Dikkaldırım Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Ücretli olan kurslardan kort tenisi, yine haftanın 3 günü Bursa’nın en modern kapalı tenis kortu olan Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilirken, yüzme kursları ise Osmangazi Belediyesi’nin Karaman, Demirtaş, Fatih ve Atıcılar yüzme havuzlarında haftada 4 gün olarak düzenlenecek. 

Bunların dışında Mavi Aktivite adıyla gerçekleştirilecek olan ve içerisinde basketbol, judo, kort tenisi, çim voleybolu, survivor Osmangazi, ritim eğitimi ve dans ile çeşitli oyunları içeren kurs programı da, haftanın 5 günü Dikkaldırım, Ertuğrul Sağlam, Akpınar Kültür Merkezi ve Sukaypark tesislerinde düzenlenecek. Osmangazi Belediyesi Yaz Spor Okullarına kayıt olmak isteyenler, 0224 243 73 43 nolu telefondan kayıt işlemlerini yaptırabilirler.

Osmangazi Belediyespor tarafından organize edilen ve her yıl binlerce öğrenciye farklı branşlarda spor yapma imkanı sunan kurslara olan ilginin her yıl arttığını söyleyen yetkililer, bu yıl en az 5 bin öğrenciyi havuzla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. 6 farklı branşta düzenlenen kurslara ilginin oldukça yoğun olduğunu belirten yetkililer, yaz spor okulları sayesinde çocukların hem boş zamanlarını verimli kullandığını, hem de onların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlandığını belirterek, velilere çocuklarını kurslara göndermeleri konusunda çağrısında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X