Osmangazi Belediyesi’nden eğitime dev yatırım

Bursa’da Osmangazi Belediyesi ve hayırsever Tarman ailesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılan Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlköğretim Okulu törenle hizmete açıldı.

Osmangazi Belediyesi’nden eğitime dev yatırım

Osmangazi belediyesi bu yıl iki önemli okul projesini tamamlamış olmanın gururunu yaşıyor. 21 bin 204 metrekare alan üzerine kurulan, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu tamamlanarak 2016-2017 Eğitim ve Öğretim döneminde törenle hizmete açıldı.

Mutlular Mahallesinde Osmangazi Belediyesi ve Hayırsever Tarman ailesi tarafından yaptırılan 26 derslikli okulun açılışına Ak Parti Milletvekilleri Cemalettin Kani Torun, Muhammet Müfit Aydın, Bennur Karaburun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Açılış öncesi öğrenciler Karagöz Hacivat ile halk oyunları gösterilerini ilgiyle izlediler.

Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu yaklaşık 5 dönüm üzerinde 26 derslikten oluşuyor. Okul için 3 milyon 560 bin TL kaynak kullanıldı.

“Gelecek için hedefler koyduk”

Açılışta konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak gelecek 30 yıllık vizyonumuzu belirlerken en çok çocuklarımız ve gençlerimiz için hedefler koyduk. Bir millet için en büyük güç, eğitimli neslinin çokluğudur. Bizler de daha güçlü bir Türkiye için eğitimli, teknolojinin imkânlarından yararlanan, üreten, araştıran nesillerin yetişmesi için çalışıyoruz” dedi. ;

Dündar sözlerini şöyle sürdürdü, “Bugün de ilçe tarihinin en büyük eğitim projelerinden biri olan Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu’nu hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin önemine vurgu yapılan ve şehitlerimizin anıldığı bir yıl olarak başlıyor. Okullarımızdaki ilk derste çocuklarımıza vatan, millet, bayrak ve demokrasi sevgisi anlatılıyor. 15 Temmuz günü yapılan ihaneti hiçbir zaman unutmamak ve sürekli hatırlamamız gerekiyor. Milletimiz birlik olarak hain darbe kalkışmasına dur dedi ve vatanına sahip çıktı. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz bir toprak nasıl vatan olur tüm dünyaya gösterdi. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Darbe kalkışmasının ardından geceleri nöbet tutarken, gündüzleri çalışarak normal hayatımıza devam ettik. Şimdi vatanımızı daha ileriye taşımak için süresiz nöbete başladık. Bugün açılışını yaptığımız Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu da çocuklarımız adına ciddi bir yatırımdır. Bu okulda eğitim alan çocuklarımız vatanına, milletine, bayrağına ve demokrasine sahip çıkacaktır” 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Açılışını yaptığımız Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu, içiyle, dışıyla ve sosyal donatı alanlarıyla çok güzel bir okul olmuş. Mahallemize, ilçemize, kentimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bizim geleceğimiz gençlerimiz. Gençlerimiz kaliteli eğitimler alarak, büyük Türkiye’yi oluşturacaklar. Asli görevimiz olmamasına rağmen yerel yönetimler olarak milli eğitimin yanındayız. Yeni okullar yapıyoruz, mevcut okulları modern hale getiriyoruz. Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmak eğitim alanında yapılan yatırımlarla oluyor. Osmangazi Belediyesi Hacı Akkadın Tarman İlkokulu ve Ortaokulu’nun hayırlı olmasını diliyorum. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a, ekibine ve Tarman ailesine bu güzel okulu kentimize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X