Uluslararası İdealkent Ödülü Osmangazi’de

Osmangazi Belediyesi’nden Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile ilgili açıklama geldi.

Uluslararası İdealkent Ödülü Osmangazi’de
HABERİ PAYLAŞ

Osmangazi Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Kamuoyunun Dikkatine,

Osmangazi  Belediyesi olarak Bursa turizmine yeni bir soluk kazandıran Panorama 1326 Bursa Fetih Müze’mizin tanıtımı için tüm platformları etkin olarak kullanmaya çalışıyoruz.

1 yıl gibi kısa sürede 110 ülkeden 750 bin kişiyi müzemizde ağırladık. Bu çalışmaların yansıması olarak örneğin; Güney Kore’de yapılan araştırmada, Güney Koreliler’in Türkiye ve Bursa’da görmek istedikleri ilk yerler arasında Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi gelmekte. Bizim için en büyük ödül, dünyanın tam panoramik en büyük müzesine gösterilen yoğun ilgidir. Müzemizin ülkemiz ve şehrimizin turizmine katkısı ise bizim en büyük gurur kaynağımızdır.

Tamamen yanlış anlaşılmadan dolayı art niyetle bazı çevrelerin organize çalışmalarıyla müzemizin başarısı gölgelenmeye çalışılmakta. Tanıtım için kullandığımız tüm platformlarda başta billboard ve sosyal medya tanıtımları ile yazılı ve basılı görsellerde ‘UNESCO’ ibaresi yer almamaktadır. Kent Araştırmaları Enstitüsü, İdealkent (Kent Araştırmaları Dergisi), COJEP International, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve Fransız mimarlık okulu ENSAS (Strasbourg, école d’architecture) tarafından düzenlenen organizasyonda aralarında CHP’li Edirne, Büyükçekmece Belediyeleri’nin de olduğu çok sayıda belediyeye ödül verildiğinin altını çizmek istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X