Osmangazi meydanlarla nefes alıyor

Bütün mahalleleri park ve meydanlarla donatan Osmangazi Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’ne nefes aldıracak meydan projesi için yürütülen çalışmalara hız verdi.

Osmangazi meydanlarla nefes alıyor

Yeşilova Mahallesi’nde yapılacak olan meydan çalışması için bölgedeki 10 binayı kamulaştıran Osmangazi Belediyesi, toplam bin 300 metrekare alan üzerine yapılacak olan meydan için çalışmalara başlıyor. Meydan çalışmasıyla birlikte Yeşilova Camii’nin dış cephesi de yenilenerek camiye modern bir görünüm kazandırılacak.

Meydan yapılacak alanı gezerek incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yeşilova mahallesine meydan kazandırmak için bölgede 10 binayı kamulaştırarak yıktıklarını, kamulaştırmalar için de yaklaşık 2 milyon 500 bin lira bütçe kullandıklarını söyledi. Başkan Dündar, “İlçemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çarpık ve plansız yapılaşma. Osmangazi, Bursa’da boş alan sıkıntısının en çok yaşandığı ilçemiz. Tarihi yapısı ve yoğun göç nedeniyle kentteki çarpık yapılaşma, bizlerin hareket alanını da kısıtlıyor. Genellikle kamulaştırmalar sonucunda elde ettiğimiz alanlara kurduğumuz park ve meydanlar, belki de Bursa’nın değil, Türkiye’nin maliyet olarak en pahalı parkları oluyor. Yeşilova Mahallemizde de yaptığımız kamulaştırmalar sonucu elde ettiğimiz alana, vatandaşlarımızın kullanabileceği bir meydan inşa edeceğiz. Osmangazi Belediyesi olarak, vatandaşlarımıza nefes aldıracak alanları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X