Osmangazi’de asfalt çalışmaları sürüyor

Osmangazi Belediyesi, gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmaları ile ilçedeki eskiyen ve bozulan yolları yenilemeyi sürdürüyor.

Osmangazi’de asfalt çalışmaları sürüyor

2015 yılının 8 aylık döneminde Osmangazi Belediyesi tarafından ilçe genelinde 70 kilometrelik asfalt çalışması gerçekleştirirken bunun için yaklaşık 95 bin ton asfalt kullanıldı. Özellikle yaz aylarında asfalt çalışmalarına hız veren belediye ekipleri yama çalışmaları için de yaklaşık 25 bin ton asfalt kullandı. Özellikle, Yunuseli, Güneştepe, Demirtaş Cumhuriyet, Barbaros, Emek Adnan Menderes ve Nilüferköy, Ovaakça’da yoğun bir şekilde asfaltlama çalışması yapılırken, 2015 yılı sonuna kadar ilçe genelinde toplam 100 kilometre asfalt dökülmesi planlanıyor. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 6 yılda 300 bin ton asfalt, 261 bin ton yama yaparak ilçedeki yolları yeniledikleri belirterek, “Kış aylarında yaşanan yoğun yağışlar asfaltlarda ciddi hasara neden oldu. Havaların ısınmasıyla birlikte asfalt sezonunu açtık. İlçemizin dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürerek eskiyen ve bozulan yollarımızı asfaltlayıp yeniliyoruz. 215 yılı başından itibaren 70 kilometre asfalt çalışması yapıldı. Sene sonuna kadar 100 kilometrelik asfaltlama yapmayı planlanıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X