Osmangazi’de bozuk yol kalmayacak

Osmangazi’nin dört bir yanındaki eskiyen ve bozulan yolları asfaltlayarak yenileyen Osmangazi Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi’ndeki sokakların da asfaltlanması için çalışma başlattı.

Osmangazi’de bozuk yol kalmayacak

Osmangazi Belediyesi, ilçe genelinde eskimiş ve bozuk yol bırakmamak için yürüttüğü asfaltlama çalışmalarına hız verdi. 4 yama ekibi, 2 kaplama ekibi ve freze makinesi ile Osmangazi’nin değişik bölgelerinde asfalt çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi’nde imara yeni açılan bölgedeki sokakların asfaltlanması için çalışma başlattı. Yürütülen asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Mustafa Dündar, 2015 yılı içerisinde yapılacak asfaltlama çalışmaları için 15 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi.

Osmangazi Belediyesi olarak ulaşıma büyük önem verdiklerini ve kent içerisindeki ulaşımın daha kaliteli olabilmesi için de cadde ve sokakların eskiyen ve bozulan asfaltlarını yenilediklerini belirten Başkan Dündar, “Osmangazi’de şuan da 6 noktada asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sert geçen kış aylarında asfaltlar zarar gördü. Osmangazi Belediyesi olarak ilçe genelinde eskimiş ve bozuk yol bırakmamak için hem yeni asfalt döküyoruz, hem de yama çalışmaları yürütüyoruz. Mevcut yolların yenileme ve iyileştirme çalışmaları sırasında, eski asfaltın geri dönüşümünü sağlamak ve asfalt maliyetlerini düşürmek adına da belediyemize ait freze makinesini kullanıyoruz” dedi.

Mehmet Akif Mahallesi’nde yürütülen asfalt çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Dündar, “Mehmet Akif Mahallesi’nde imar planları neticesinde açılan yolların asfaltlanmasını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın daha güzel şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. İlçemizdeki mevcut ve yeni yapılan yolları asfaltlayıp ulaşımı rahatlatacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X