Osmangazi’de turuncu etkinliğe büyük destek

Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dikkat çekmek için Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan ve Osmangazi Belediyesi’nin çeşitli etkinlikler düzenleyerek destek verdiği ‘Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası’

Osmangazi’de turuncu etkinliğe büyük destek

Destekleyenlerin turuncu rengi kullanması istenen ‘Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası’, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın belediye duvarını turuncu renge boyanması ile başladı. 

10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde sona eren 16 günlük kampanya süresince, Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek, kadına ve kız çocuklarına uygulanan şiddete dikkat çekti.

 İlçedeki 52 ilkokul, 6 ortaokul ve 35 lise olmak üzere toplam 93 okulu ziyaret eden Turuncu Etkinlik Proje destekçileri,  öğrencileri kadına yönelik şiddetin son bulması konusunda bilinçlendirdi. 

​95 mahalle muhtarlığı ve 32 Aile Sağlığı Merkezi ziyaret edilip, turuncu renkteki objeler, flamalar, bayraklar, bileklikler ve broşürler dağıtılarak kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X