Osmangazi’den ‘kan kardeşliği’ne destek

Osmangazi Belediyesi, Kızılay, Hemofili ve Talasemi Derneği (HETADER) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Kan kardeşim olur musun?’ isimli bağış kampanyasına belediye personeli destek verdi.

Osmangazi’den ‘kan kardeşliği’ne destek

Belediyede oluşturulan kan toplama merkezini ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Kızılay Kan Merkezi’nin kan bağışı konusunda çok ciddi çalışmaları olduğunu söyledi. HETADER Yönetim Kurulu Başkanı Elif Güler Kazancı ve Kızılay Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Nihat Çakır ile görüşen Başkan Mustafa Dündar, “Kızılay ve HETADER iş birliğiyle başlattığımız kampanyamızın bu yıl ikincisini gerçekleştirdik. Geçen yıl gerçekleştirilen kampanyaya katılan 4 arkadaşımızın kök hücrelerinin hastalarla uyum sağladığını biliyoruz. İnşallah sayı bu yıl daha da artar. Bu yönüyle baktığımız zaman amacına ulaşan bir etkinlik olduğunu görüyoruz. Kampanyaya destek veren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kazancı, Dündar’a teşekkür ederek, “Kızılay’la birlikte başlattığımız kan bağışı ve kök hücre bağışı kampanyamıza çok büyük destek verdiler. Geçen yıl yaptığımız etkinliğimizde de çok ciddi bir bağış almıştık. Hatta Osmangazi’den kök hücre bağışında bulunan arkadaşlarımızla eşleşen hastalarımız olmuştu. Önemli olan, insanları yaşarken yaşatmak. Sağlık yönünden sıkıntısı bulunmayan bütün vatandaşlarımızı kan ve kök hücre bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X