Osmangazi’nin bütçesi 430 milyon lira

Osmangazi Belediyesi’nin 2016 Mali Yılı Bütçesi 430 Milyon TL olarak kabul edildi. Başkan Dündar, “Hem finansal hem de yatırım bakımından ciddi bir bütçe yönetimi belirledik. Başarı çıtasını daha arttıracağız” dedi.

Osmangazi’nin bütçesi 430 milyon lira

SEYİT GÜNDOĞAN

Osmangazi Belediyesi’nin 2016 Yılı tahmini Bütçesi 430 Milyon TL olarak kabul edildi. Önceki yıla göre 40 milyon lira artış yapılan bütçede en büyük pay yüzde 46’lık oranla 196 milyon 640 bin lira ayrıldı. 

Bütçeyle ilgili konuşan MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın, bütçenin 2009’dan 2016’ya kadar yüzde 110 civarına artış göstermesine rağmen, Osmangazi’nin büyüklüğüne yakışan elle tutulur proje ve yatırımların gerçekleşmediğini söyledi. Finans yönetimi ve kaynakların kullanımı konusunda mali disiplinin sağlanamadığını ve projelerin zamanında tamamlanamadığını öne süren Aydın, 57 ilden daha büyük olan Osmangazi’ye değer katacak, şehrin çehresini değiştirecek projelerin dağınık bütçe ve finans yapısı yüzünden gerçekleşemediğini söyledi. 

CHP Grup Sözcüsü Mehtap Bilgin ise, kentsel dönüşüm başta olmak üzere doğru yapılan işlerin yanında olacaklarını, eksik ve hatalı gördükleri çalışmaların da takipçisi olacaklarının altını çizdi. Eleştiriler yanıt veren Mustafa Dündar ise, hem finansal hem de yatırım bakımından ciddi bir bütçe yönetimi belirlediklerini ifade ederek, bütçenin verimli kullanılması önemine dikkat çekti. Osmangazi’de başarı çıtasını daha arttıracaklarını vurgulayan Dündar “Osmangazi’nin en büyük hacimli ve bütçeli yatırımları bu dönemde gerçekleştirdik. Bu yatırımlar devam edecek. Biz milletin bütçesine sahip çıkıyoruz. Elle tutmayı bırakın hafızaları aşan projeler yapıyoruz. Şehre hakim olmaya başladık. Hem şehri yeniden imar ediyoruz, hem es ki şehri dönüştürüyoruz hem de tarihi yapıyı ayağa kaldırıyoruz” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X