‘Osmanlı torunuyum, Türk’üm’

‘Osmanlı torunuyum, Türk’üm’Dünyaca ünlü yıldız Hugh Jackman, Osmanlı torunu olduğunu ve kendisini Türk hissettiğini söyledi.

‘Osmanlı torunuyum, Türk’üm’

X- Men filmleriyle tanınan Hollywood’un dünyaca ünlü yıldızı Hugh Jackman, Hürriyet’te verdiği röportajda kendisiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Dedesinin göç ettiği toprakların Yunanistan değil Osmanlı toprağı olduğunu söyleyen meşhur aktirist “Ben Osmanlı torunuyum ve kendimi Türk hissediyorum” dedi.Aynı zamanda Mart’ta İstanbul’a gelecek olan Hugh Jackman, hayranlarına  şovuyla ilgili bilgiler verdi.

Bu yıl Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı. Bir Avustralyalı olarak bu savaş size ne ifade ediyor?

– Bak bu çok ilginç çünkü o savaş Avustralya için bir dönüm noktası. İngiltere’nin kolonisi olmaktan bir çeşit büyümeye, olgunlaşmaya, ülke olmaya geçişimizi ifade ediyor. İngiltere’ye karşı bir hırs… Bu savaşın saçmalığı, her iki taraftan da onca insanın ölmüş olması… Bir de ne için? Hangi amaç için? ‘İngiltere Ana’mızı körü körüne her şeyde takip etmememiz gerektiğini anladığımız bir trajedi. O savaş bize kendi kararlarımızı kendimiz almamız gerektiğini öğretti.

O zaman Anzak günlerinden birinde gelseniz ya Çanakkale’ye…

– Avusturalya’da anma etkinliklerine çok katıldım. Ama Türkiye’dekine gelmek de başka bir heyecan olurdu. Çünkü Avustralya’da doğmuş büyümüş biri için, Çanakkale’de Türklerle yaşananlar, aslında kim olduğumuzun, bizi biz yapan şeylerin en önemli parçası. O yüzden gelmek isterim. Sanırım 100. yıl olduğu için bu kez her zamankinden kalabalık olacak.

Büyük babanız Yunanistan’dan göç etmiş doğru mu?

– Her yerde öyle yazıyor ama değil. İstersen gel şuna ‘Osmanlı’ diyelim. Çünkü babamla dayım, dedemin göç ettiği o yere gittiler. Anlattıklarına göre bugün Yunanistan’da bulunan o bölge, o zaman Osmanlı İmparatorluğu’na aitti. Yani Osmanlı bir büyük dededen geliyorum. Sakın Türkiye’ye geleceğim diye bunu söylediğimi düşünmeyin ama ben Türk’üm. Evet evet, sanırım Türk olduğumu söyleyebilirim.

İstanbul’da bize oynayacağınızı, şarkı söyleyeceğinizi, şakalar/komiklikler yapacağınızı biliyoruz. Bunlar dışında bir fikir versenize, tam olarak ne seyredeceğiz?

– Türkiye için hazırladığım gösteri aslında çok kişisel bir şey. İçinde hayatımda önemi olan, büyümemde, kariyerimde etkisi olan sevdiğim şarkılar, videolar, hayatımdan hikâyeler, daha önceki şovlarımdan parçalar var. Hepsi tamamen kişisel şeyler. Bunları Amerika dışında bir yerde birileriyle paylaşacağım için çok heyecanlıyım.

Ne yani ilk kez İstanbul’da mı yapacaksınız bu şovu?

– Daha önce bir kez Kanada’da benzer bir şey yapmıştım. İçinde dans var, şarkı var, benim için önemli ama komik hikâyeler var. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X