OSMEK’te Kur’an kursuna büyük ilgi

Bugüne kadar farklı branşlarda ücretsiz olarak düzenlediği meslek edindirme kursları ile birçok vatandaşı meslek sahibi yapan Osmangazi Belediyesi, son olarak bünyesinde Kur’an kursu açtı.

OSMEK’te Kur’an kursuna büyük ilgi

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerini tedbirli bir şekilde sürdüren Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK), pek çok vatandaşın hayatını değiştiriyor.

Son olarak Mehmet Akif Mahallesi’nde açtığı Kur’an-ı Kerim kursu ile kadınları bir araya getiren OSMEK, 64 saat modüllük eğitimlerini sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde gerçekleştiriyor. Elif-Ba, tecvidli okuma ve duaların aktarıldığı eğitimlerde kursiyerler, Kur’an-ı Kerim’in inceliklerini öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kursu vatandaşların ilgi, ihtiyaç ve beklentisi doğrultusunda düzenlediklerini belirten OSMEK Mehmet Akif Sorumlusu Psikolog Güler Güleç, “Kursiyerlerimiz ve eğitmenlerimizin sağlığı açısında gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Girişlerde ateş ölçerek, dezenfekte konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Kısa bir süre sonra kalıp hazırlama, takı tasarım, İngilizce kurslarımız da faaliyet gösterecek. Özellikle ev hanımlarını kursumuza davet ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X