ÖSO, PYD/PKK’ya Menbiç-Bab yolunu kapattı

Fırat Kalkanı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Halep’in kuzeyinde terör örgütü PYD/PKK’nın Menbiç’ten Bab’a uzanacağı yolu kesti.

ÖSO, PYD/PKK’ya Menbiç-Bab yolunu kapattı

Suriye’de terör örgütlerine karşı devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda, ÖSO’nun, Türkiye sınırına 28 kilometre mesafedeki Bab ilçesi ve çevresindeki DEAŞ ve PYD/PKK üzerindeki baskısı artıyor.

 

Halep’in kuzeyinde Fırat Nehri’nin batı yakasındaki Menbiç ilçesinde bulunan PYD/PKK militanları da DEAŞ kontrolündeki Bab’ı ele geçirmeyi hedefliyor.

 

Geçen hafta Menbiç’ten Bab’a çıkmak için hamle yapan PYD/PKK, Türkiye’nin hava saldırıları ve ÖSO’nun direnişiyle durdurulmuştu.

 

Bab’ı alarak Suriye’nin kuzeydoğu sınırında başlayan hakimiyet kuşağını Fırat Nehri’nin batısında işgal ettiği bölgelerle birleştirmek isteyen PYD/PKK, ilçenin kuzeydoğusundaki yığınağına devam ediyor.

 

Bu arada, terör örgütünün Bab’a sokulmasını engellemek isteyen TSK destekli ÖSO, Bab-Menbiç yoluna ilerleyerek stratejik önemdeki Acemiye köyü terör örgütü DEAŞ’tan aldı.

 

Böylece, PYD/PKK’nın Menbiç’teki güçlerini Bab’a sevketmek için kullanacağı yol kesilmiş oldu.

 

ÖSO’nun Bab çevresinde DEAŞ ve PYD/PKK ile eş zamanlı çatışmaları devam ediyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X