Otomotiv kampanya yarışında

Otomotiv markaları, sektöründeki daralmanın yaralarını sarmak için üç kamu bankasının ‘Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası’ ek olarak yeni fırsatlar da sunmaya başladı. ‘Sıfır faiz’, ‘peşin veya takas indirimi’ başlıkları dikkat çekiyor. 

Otomotiv kampanya yarışında
HABERİ PAYLAŞ

Yıl sonu yaklaşırken satış rakamlarını artırmak isteyen yerli ve yabancı otomobil markaları, kampanya yarışına girdi. 
Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı markalardan derlenen bilgiye göre, firmalar ekim ayında otomobil ve hafif ticari araç sahibi olmak isteyenlere özel fırsatlar sunuyor. Üç kamu bankasının (Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank) yerli üretimi desteklemek amacıyla hazırladığı ‘Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası’ kapsamında, ‘sıfır faiz’, ’36 aya varan vade seçenekleri’, ‘peşin veya takas indirimi’ gibi paketlerle alıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Bazı firmalar da yıl sonu satış hedeflerini tutturmak için benzer adımlar atıyor.

BİRÇOK MODELİ KAPSIYOR

Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç toplam satışlarında geçen yılı lider kapatan Renault, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın yerli üretimi desteklemek amacıyla hazırladığı ‘Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası’ kapsamında 36 ay taksit ve yüzde 0,69 faizli 50 bin lira kredi avantajı sunuyor. Firmanın 31 Ekim’e kadar geçerli olduğu belirtilen bu avantajı, yerli üretim Clio HB, Clio Sport Tourer ve Megane Sedan modellerini kapsıyor. Yılın 9 ayındaki satışlarda da yerini koruyan Renault, hafif ticari araçlarında 12 ay taksit ve yüzde sıfır faizli 50 bin lira kredi avantajı sunuyor. 31 Ekim’e kadar geçerli olan kampanyanın da Kangoo, Master ve Trafic modellerinde geçerli olduğu belirtiliyor. Türkiye’de Renault’tan sonra en çok araç satan Fiat, Egea ailesi modellerinde maksimum 50 bin tutarında, 24 ay vadeye kadar, yüzde 0,69 faiz oranıyla kredi kullandırabiliyor.

12 AYA KADAR SIFIR FAİZ

Düşük taksit, sıfır faiz veya peşin alım fırsatı gibi seçenekleri sunan Ford, Ford Fiesta ve Yeni Ford Focus Titanium model otomobillerin satın alımlarında geçerli 77 bin liraya kadar 12 ay taksit ve sıfır faiz oranlı kredi kullanma imkanı tanıyor. Ford’un Kuga, EcoSport ve Yeni Focus Trend X benzinli model otomobillerin satın alımlarında geçerli 60 bin liraya kadar 24 ay ve yüzde 0,99 faiz kampanyası da ‘Her Şey Dahil Finans Paketi’ kapsamında Fkasko, Ford güvence veya bakım paketi alımlarında FordFinans kredilerinde geçerli oluyor. Firma, Tourneo Courier Journey model otomobillerde ise 72 bin liraya kadar 36 ay taksit ve yüzde 0,49 kredi oranlı kampanyasıyla müşterilerini memnun etmeye çalışıyor.

SIFIR ZAMLA DEVAM

Toyota’nın Corolla Passion, Corolla Passion X-Pack, Corolla Flame, Corolla Flame X-Pack ve tüm C-HR modelleri için 50 bin lira finansman tutarı, 36 ay vade ve yüzde 0,69 faiz oranlı kampanyası 31 Aralık’a kadar geçerli olacak. Hilux modelleri ise Toyota Finans sistemi kapsamında 60 bin lira 12 ay ve yüzde sıfır faizli finansmanla 31 Ekim’e kadar bayilerinde satışa sunuluyor. Hyundai, yerli üretim İ10 ve İ20 modellerinde 50 bin lira, 24 ay taksit ve yüzde 0,49, Tucson modellerinde 5 bin liraya varan takas desteği veya 30 bin lira, 12 ay taksit ve yüzde sıfır, Elantra modellerinde ise 3 bin liraya varan takas desteği veya 30 bin lira, 12 ay taksit ve yüzde sıfır faizli kampanyasını 31 Ekim’e kadar sürdürüyor. 

100 BİN LİRA FİNANSMAN DESTEĞİ

Peugeot 208, 301 ve Rifter modellerinde 26 bin lira, 12 ay vade ve yüzde sıfır faiz, 2008, 3008 ve 5008 modellerinde 40 bin lira, 12 ay taksit ve yüzde 0 faiz, 308 modelinde 30 bin lira, 12 ay vade yüzde sıfır faiz; Partner Van, Boxer Van, Expert Traveller ve Expert Van modellerinde ise 45 bin lira 15 ay taksit ve yüzde sıfır faizli kampanyalarını müşterilerine sunuyor. Honda da, Yeni Civic Sedan modelinde 60 bin lira, 18 ay veda ve yüzde 0,49 faiz fırsatıyla tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışıyor. Ayrıca CR-V modellerinde 100 bin lira finansman desteği, 12 ay vade ve yüzde sıfır faiz, HR-V modellerinde de 30 bin lira, 12 ay taksit ve yüzde sıfır faiz fırsatı da 31 Ekim’e kadar sürüyor. Ekim ayına özel kampanyalar hazırlayan Citroen ise C5 Aircross SUV modelinde 40 bin liraya kadar 12 ay taksit ve yüzde 0,99 faiz seçeneği, diğer tüm Citroen binek ve ticari araç modellerinde ise 50 bin liraya kadar 12 ay vade ve yüzde 0,59 faiz seçeneğini müşterilerine sunuyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X