Özakcan; “Vatandaşlarımızın Can Güvenliği Bizim İçin Her Şeyden Daha Çok Önemlidir”

Efeler Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciliği arasında imzalanan asansör bakım protokolü 2 yıl daha uzatıldı. Başkan Özakcan, “Vat…

Özakcan; “Vatandaşlarımızın Can Güvenliği Bizim İçin Her Şeyden Daha Çok Önemlidir”

Efeler Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciliği arasında imzalanan asansör bakım protokolü 2 yıl daha uzatıldı. Başkan Özakcan, “Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemlidir” dedi. Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciği Yönetim Kurulu ile birlikte, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı makamında ziyaret eden Makine Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Tevfik Demirçalı, Başkan Özakcan’a asansör bakım ve işletme yönetmeliği ile geçen dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi. Karşılıklı fikir ve bilgi alış-verişinde bulunan oda temsilcileri ve Başkan Özakcan, geçtiğimiz yıl Efeler Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciliği arasında imzalanan asansör bakım protokolünü 2 yıl daha uzatarak, protokolü imzaladılar. “CAN GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN ÖNCE GELİR” Vatandaşların can güvenliğinin her şeyden önce geldiğini ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Belediyeler, sınırları içerisindeki her asansörün yılda bir kez kanun gereği kontrollerini Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) yetki belgesi olan kuruluşlara yaptırmalıdır. Bu nedenden dolayı Efeler Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan yapılardaki asansörlerin yıllık kontrolünü, yönetmelik hükümleri çerçevesinde, geçen dönemde de yaptığımız gibi, önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirmek üzere, akredite Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) A tipi muayene kuruluşu olan Makine Mühendisleri Odası arasında bir protokol imzaladık. Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemlidir” dedi. Başkan Özakcan ayrıca, kat maliklerinin ya da yetki verdikleri bina yöneticilerinin, hem ileride doğabilecek tehlikelerin önüne geçilmesi, can güvenliğinin sağlanması, hem de cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamaları açısından gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X