Özdağ: Yüksek profilli genel başkan arıyoruz

MHP Genel Başkan adaylarından Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Özdağ: Yüksek profilli genel başkan arıyoruz
HABERİ PAYLAŞ

MHP Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz ve çok sayıda partili katıldığı toplantıda, Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor dönemi aşması için MHP’de yenilenmenin kaçınılmaz olduğunu savunan Özdağ, ‘Milliyetçi Hareket Partisi, bir tüzük kongresine doğru hızla ilerliyor. Mayıs ayının 15’inde tüzük kongremizi gerçekleştireceğiz. Daha sonra genel başkanlık seçimi için kongreyi yapmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz’ dedi. 

MHP’nin genel başkan seçimine gitmesi sebebiyle AK Parti saflarında büyük bir korku olduğunu ileri süren Özdağ, ‘Şimdi düşük profilli bir başbakan adayı arandığını açıklıyorlar. Biz MHP olarak böyle düşünmüyoruz. Biz meseleyi demokrasi mücadelesi olarak algılıyoruz. Türk milliyetçiliğiyle, demokrasinin kardeş olduğunu biliyoruz. Düşük profilli adam aramıyoruz, yüksek profilli, yüksek karakterli genel başkan arayışı içerisindeyiz’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X