Özdilek’ten Gemlik’e lise

İşadamı Hüseyin Özdilek tarafından Gemlik’te yaptırılan Özdilek Cevdet-Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi törenle hizmete açıldı. Beş ayda tamamlanan 24 derslikli ve 4 katlı okulda, laboratuvar ve kütüphane de bulunuyor.

Özdilek’ten Gemlik’e lise
HABERİ PAYLAŞ

CEMAL KIRGIZ

16 Mart 2015 tarihinde temeli atılan okul kısa sürede tamamlandı.  Arsa tahsisi ve çevre düzenlemesi Gemlik Belediyesi tarafından yapılan Cevdet-Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışını AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu, Gemlik Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya birlikte yaptılar. 9 dönüm arazi ve 5 bin metrekare kapalı alan üzerine yapılan okulda 200 öğrenci eğitim ve öğretim görüyor.

Eğitime 8. okulu kazandıran hayırsever işadamı Hüseyin Özdilek, istihdam alanında sadece devletin değil, özel sektörün de katkı koymasının şart olduğunu söyledi. Girişimcilerin önünün açılmasını ve daha fazla yatırım yapmalarına imkân sağlanmasını isteyen Hüseyin Özdilek, “Devlete, millete hayırlı uğurlu olsun. Başta Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve müteahhit firma olmak üzere okulumuzu 5 ayda tamamlayan ve katkı sunanlara şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, eğitim ve öğretimin önemine dikkat çektiği konuşmasında, yüksek öğretim sınavlarının da yıl içinde 2-3 defa olacak biçimde planlandığını söyledi. Bölgeler arası eğitim farklılıklarının ortadan kaldırılacağını ifade eden Hakan Çavuşoğlu, yabancı dil eğitiminin yanı sıra, sporcu ve enstrüman çalabilen yeni vizyon ve yeni projeksiyon için projeler üretildiğini kaydetti.

209 GÜNDE TAMAMLANDI

Vali Münir Karaloğlu da Hüseyin Özdilek’in 209 günde okul tamamlayarak bir rekor kırdığını ifade etti. Özdilek Ailesi’ne teşekkür eden Vali Münir Karaloğlu, “Temel atmada ‘bu okul nasıl 5 ayda biter’ diye içimizden geçirmiştik, bu yüzden hakkınızı helal edin Hüseyin Bey” diye konuştu. 2026 yılının Bursa’nın fethinin 700. yıldönümü olduğunu ifade eden Karaloğlu, büyük hedefler konulup, daha çok çalışılması gerektiğini söyledi.

ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ

Özel sektör işbirliğiyle ilçeye 4 yıl içinde 190 derslik kazandırdıklarını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, 8. okul protokolünün de yolda olduğunu söyledi. Yılmaz, yenilenen Gemlik Anadolu Lisesi’nin 15 gün içinde açılacağını, biri Fen Lisesi olmak üzere iki lisenin temellerinin de atılacağını vurguladı. Hastane inşaatının devam ettiğini, Yeni Adliye binası projesinin de hazırlandığını anlatan Refik Yılmaz, sırasıyla tüm okullar olduğu gibi kamu kurum ve kuruluş binalarının da yenileneceğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X