Özkan: Çiftçi mağdur durumda

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, dolu afetinin yaşandığı arazilerde incelemelerde bulundu.

Özkan: Çiftçi mağdur durumda
HABERİ PAYLAŞ

AYHAN FİDAN

 

Özkan, çiftçinin Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da mağdur durumda olduğunu söyledi. Ziyarete, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yanı sıra Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi Murat Avinç, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem ve Bakırköy Mahallesi Muhtarı Kazım Önen de katıldı.

Karacabey’e bağlı Bakırköy Mahallesi’nde zarar gören tarlalarda büyük hasarın oluştuğunu ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘Gün geçtikçe, sıcaklık ortaya çıktıkça hasarın dozajı daha da artmakta. Kavun, karpuz ve domates gibi ürünlerin çoğu tarlada kalacak. Yapılan masraflar boşa gitmiş olacak. Zaten borç içerisinde, sıkıntılı bir şekilde tarım faaliyetlerini sürdürmeye çalışan çiftçimiz, Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da mağdur durumda’ dedi.

Durumu tespit etmek için yetkililerin dolunun vurduğu tarlaları ziyaret ettiğini ifade eden Özkan, ‘İnşallah, söz konusu afet durumu olan bu ilçeler, köyler ve mahalleler afet statüsüne alınacak. Buna göre değerlendirmeler yapılacak. TARSİM ile ilgili, ÇKS ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Başbakan Yardımcımız konuyu Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını söyledi. Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da üreticilik yapan ve bu afetten mağdur olan insanlar olumlu haberleri bekliyorlar. Üreticilerimize geçmiş olsun’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X