Pandemi bitince başladılar! 3 gece iki gün sürüyor

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinde normalleşme ile birlikte Goyan aşireti uzun zamandır erteledikleri düğünlerini yaptı. Uzun zamandır giyilmeyen yöresel kıyafetlerini giyen aşiret mensupları düğünde doyasıya eğlendi. Düğün Sahibi Abit Kara, düğünlerin 3 gece 2 gün sürdüğüne dikkat çekti.

Pandemi bitince başladılar! 3 gece iki gün sürüyor

Şırnak’ta normalleşme süreciyle birlikte aşiretlerin kır düğünleri başladı. Şırnak’ta pandemi nedeniyle uzun zamandır ara verilen düğün ve nikahlar normalleşme süreciyle pandemi şartlarına uygun şekilde başladı.

3 GECE İKİ GÜN SÜRÜYOR

Goyan aşiretinin düğünleri 3 gece iki gün sürüyor, normalleşme sürecinin başlamasıyla evlenen ilk çift Ebubekir Benek ve Nurcan Benek oldu. Aşiret düğününde gelin ile damada 40 bin Türk Lirası, 2 bin ABD doları ve onlarca tam Cumhuriyet altını takı olarak takıldı. Normalleşmeyle yapılan ilk düğüne katılım oldukça fazlaydı.

Düğün Sahibi Abit Kara, “Uzun zamandır pandemi nedeniyle hiçbir toplu etkinlik yapılamıyordu. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte tam normalleşme süreci olmasa da bir kısım etkinlikler pandemi kuralları çerçevesinde serbest oldu. Pandemi yasaklarından sonraki ilk düğün de bizlere nasip oldu. Düğünlerimiz 3 gece 2 gün sürüyorlar biz Mirgan ailesiyis Goyan aşireti mensubuyuz, düğünlerimiz eş dostun çokluğundan kalabalık olur, fazla katılım olur, biz de pandemi kuralları çerçevesinde düğünümüzü yaptık” dedi.

Screenshot_20

Screenshot_21

Screenshot_22

Screenshot_23

Screenshot_24

İHA

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X