Papa’dan barış mesajı

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Noel Bayramı nedeniyle gelenekselleşen ‘Urbi et Orbi’ konuşmasında dünyaya barış mesajları verdi.

Papa’dan barış mesajı

Vatikan’da Aziz Petrus Bazilikası’nın aynı ismi taşıyan meydanına bakan locasından konuşan Papa  Franciscus, Ortadoğu’ya barış gelmesi dileğinde bulundu. İsrail ile Filistin arasında diyaloğun tesis edilmesini isteyen Papa, ayrıca Pakistan’daki Taliban saldırılarını da kınadı. Dini ve etnik azınlıklara yapılan ‘zulmü’ de kınayan Papa Franciscus, ‘Nijerya’da çok sayıda insan rehin tutuluyor ya da katlediliyor’ diye konuştu. 

GÖÇMEN MERKEZİ’Nİ TELEFONLA ARADI

Şiddet mağduru çocuklar için derin üzüntüsünü ifade ede Papa, “Bu Noel bayramında çok fazla gözyaşı var” dedi. Papa Franciscus, “Umarım, Noel tüm dünyada yerlerinden edilmiş sürgündeki insanlara, mültecilere, çocuklara, yetişkinlere ve yaşlılara ümit verir’ ifadelerine yer verdi.

Önceki akşam da Noel dolayısıyla Irak’ın Erbil kenti yakınlarında IŞİD terörü nedeniyle yerlerinden olan Hristiyanların misafir edildiği Ankvaa Göçmen Merkezi’ni telefonla aramış ve Hristiyan sığınmacılara iyi dileklerini iletmişti. Göçmenleri Hazreti İsa’ya benzeten Papa Franciscus, “Siz de aynı onun gibisiniz. O da doğduğu gün kaçmaya zorlanmıştı” demişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X