Para her şey değil

Şampiyonluğun önemli isimlerden Hüseyin Cimşir, Bursaspor’da geçtiğimiz hafta yaşanan krizi OLAY SPOR’a değerlendirdi

Para her şey değil

‘Bizim dönemimizde az para ama huzurlu ortam vardı’ diyen Cimşir, ‘Oyuncunun da kulübe ceza vermeye hakkı yok. Bizden sonra ekonomiler farklı olmaya başladı. Kulüpler kariyer satın almaya başladı’ şeklinde konuştu. 

Bursaspor’un şampiyon kadrosundaki önemli isimlerden Hüseyin Cimşir, OLAY SPOR’a önemli açıklamalar yaptı. Uzun bir aradan sonra Bursa’ya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Cimşir ‘Güzel bir stat yapılmış. Rahmetli Başkanımız adına burada olmak çok güzel. İnşallah bu organizasyonlar devam eder.

Şampiyonluk yılının her anı unutulmaz. Çok güzel bir ekip vardı. Sevinçlerimiz, üzüntülerimiz oldu, Allah bize bu güzel anı nasip etti.’ dedi. Hüseyin Cimşir özellikle o dönem Kadıköy’deki Fenerbahçe ve İnönü’deki Beşiktaş zaferlerinin şampiyonlukta kilit rol oynadığını söyledi. 

HEDEF İLK 5 OLMALI

Son yıllarda Bursaspor’un yaşadığı sıkıntılardan artık dersler alması gerektiğini ifade eden Hüseyin Cimşir ‘Bursaspor gibi bir camianın buralarda olmaması lazım. İnşallah geçen yıl ve bu sezondan dersler alınır, bundan sonra sıkıntılar yaşanmaz. Bursaspor’un yeri her zaman ilk 5 içersinde olmalıdır’ diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta oyuncuların antrenmana çıkmamasıyla ilgili görüşleri de paylaşan Hüseyin Cimşir şunları söyledi: ‘Burada oyunculara da hakvermek lazım. Tek taraflı bakmamak gerekiyor. Kulübün ödeme şartları bilmiyorum. Fakat oyuncunun da kulübe ceza vermeye hakkı yok. 

OYUNCUNUN ŞUANKİ DURUMU ÖNEMLİ

‘İdmana çıkmamak kimseye birşey kazandırmaz. Tatlıya bağlandı herhalde. Fenerbahçe maçında iyi futbol ortaya koydular. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Bizim dönemimizde az para vardı ama huzurlu ortam vardı.

Para herşey değil. Bizden sonra ekonomiler farklı olmaya başladı. Kariyer satın almaya başladı kulüpler. Herkes geçmişi satın almaya başladı. Oyuncunun mevcut durumu önemli. Yüksek paralar yüksek ekonomiler olunca sıkıntılar oldu. Bunu Bursaspor ve bütün kulüpler yaşadı’ 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X