<

‘Paralel yapıdan’ beddua seansı

Fethullah Gülen Cemaati’nin Kahramanmaraş’taki “beddua seansları”na aracı olduğu iddia edilen Diyanet-Sen Şube Başkanı ile 3 imam hakkında soruşturma açıldı.

‘Paralel yapıdan’ beddua seansı
HABERİ PAYLAŞ

Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yapılan şikayetler doğrultusunda harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı başmüfettişlerinden Ertuğrul Karahan’ı Kahramanmaraş’ta görevlendirdi. Karahan, hakkında şikayet bulunulan Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı imam Ekrem A. ile diğer imamlar Nevzat K., İsa S. ve Nail A.’nın, “çeşitli gruplar ile toplantılara katıldıkları ve burada beddua seansları düzenledikleri iddiasıyla” ifadelerine başvurdu. “Devlete sızarak işlevsel paralel yapı meydana getirmek, paralel oluşuma yardım ve yataklık yapmak, beddua seanslarına aracı olmak” suçlamasıyla ifadesi alınan 4 imamın yanı sıra, şikayette bulunan 15 kişinin de tanık olarak ifadesine başvuruldu.

Müftülük yetkilileri ve suçlanan imamlar soruşturmayı doğrularken, taraflar soruşturmanın tam içeriğine ilişkin bilgi vermekten kaçındı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X