Paralel’in İK’sına darbe! Tutuklandılar

Bursa’da, FETÖ/PDY’ye insan kaynağı sağladığı iddiasıyla bir derneğe düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Paralel’in İK’sına darbe! Tutuklandılar

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, FETÖ/PDY’ye insan kaynağı sağladığı iddiasıyla 3 gün önce bir derneğe düzenlenen operasyonda gözaltına alınan S.K, R.B, Z.D, O.T, B.G, H.Ç, T.B, T.A, H.T, A.E ve B.E, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Bursa Adliye’sine sevk edilmişti.

Mahkeme heyeti, S.K, R.B ve Z.D’nin tutuklanmasına, O.T, B.G, H.Ç, T.B, T.A, H.T, A.E, B.E’nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, dernek yöneticilerinin, Paralel Devlet Yapılanması’na (PDY) bağlı özel okul, dershane ve özel üniversitelerde okuyan ya da örgüte yakın kişiler vasıtasıyla referans olunan, FETÖ’ye hizmet edebilecek öğrencileri tespit ettiğini, bu öğrencilerin öz geçmişlerini bir havuzda topladıklarını belirlemişti.

Örgüt üyelerince, devlet kurumlarına kendi elemanlarını yerleştirmek amacıyla kurulduğu ve insan kaynakları departmanı gibi kullanıldığı ileri sürülen bir derneğin yönetici ve çalışanı 11 kişi, 4 aylık bir çalışmanın ardından gözaltına alınmıştı.

Şüphelilere ait evlerde yapılan aramalarda, yaklaşık 10 bin kişinin öz geçmişinin bulunduğu bir ”havuza” ulaşılmış, dernek üyelerinin, bu kişilerle mülakat yaptıkları, zanlıların FETÖ/PDY’ye hizmet edecek kişileri bu yolla belirledikleri öne sürülmüştü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X