Paris saldırganı Çeçen asıllı

Paris’in merkezinde Opera caddesinde gerçekleşen bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren kişinin 1997 Çeçenistan doğumlu Hamzat Azimov olduğu açıklandı.

Paris saldırganı Çeçen asıllı

Cumartesi gecesi Opera bölgesinde yollarda elinde bıçakla kurban peşinde koşan saldrıgan Azimov, 1 kişiyi öldürdü, 2’si ağır 4 kişi yi de yaraladı. Saldırıyı DEAŞ, soruşturmayı ise Paris anti terör savılığı üstlendi.

AzimAzimov’un 2010 yılında Fransız vatandaşlığına geçtiği, 2016 yılında da eşi Suriye’de radikal İslamcıların  saflarında çatışan bir adamla ilişkisi nedeniyle radikalleşme şüphesiyle polise ifade verdiği belirtildi.

VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Saldırının başlamasından 9 dakika sonra olay yerine gelen polis, Khamzat Azimov’u etkisiz hale getirmek için önce taser silahı kullandı. Ancak taser etkisiz olunca ve Azimov yalnız gördüğü bir polis memuruna saldırmaya kalkınca, polis tarafından silahla vurularak öldürüldü.

Hastaneye kaldırılan ve durumları ağır olan 34 yaşındaki bir erkek ve 54 yaşındaki bir kadın yaralının tedavisi ise devam

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X